Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Emanet Eşya Birimi

  EMANET EŞYA BİRİMİ

   

  1. Hükümlü ve tutukluların; her ayın son haftasında gerçekleştirecek AÇIK GÖRÜŞ günlerinde Kurum Müdürlüğü Emanet Eşya Birimine verecekleri bir dilekçeyle birlikte UYAP'ta kayıtlı giyim eşyalarının düşümünün yapılacaktır.
  2. Hükümlü ve tutukluların; her ayın birinci ve ikinci haftasında gerçekleştirecekleri KAPALI GÖRÜŞLERİNDE aile, yakınları veya avukatlarının getirmiş olduğu, içeriye vermek istedikleri giyim eşyalarının mesai saatleri içerisinde kota kontrolleri yapılarak UYAP kayıtlarında açık olan kotaları sayısında alınacaktır.
  3. Belirlenen ayın haftaları ile belirlenen haftalık ziyaret günleri dışında (mücbir bir sebep olmamak üzere) kesinlikle giyim eşyası alınıp verilemeyecektir.
  4.  Yönetmelikte cins ve miktarı belirlenen giyim eşyasının dışında (mavi, lacivert, yeşil, askeri yeşil, kamuflaj renkli kıyafetler, kargo cepli pantolon, kapüşonlu- şişme- deri- kürklü mont ile el yapımı bileklik, kolye gibi takı, vb.)eşyanın kesinlikle alınmayacaktır.         
  5. Kargo paketinin içerisine para konulmaması gerekmektedir.
  6. Dışarıdan kuruma getirilen veya gönderilen iç çamaşırı ve çorapların hijyen koşulları göz önünde bulundurularak kullanılmış olmaması ve etiketli olması koşulu ile kuruma kabul edilmesi, kullanılmış iç çamaşırı ve çorapların kesinlikle kuruma kabul edilmeyecektir.
  7. Kuruma kabulü yeni yapılan hükümlü ve tutukluların giyim eşyalarının kuruma kabulünde mağduriyetlere yol açmayacak şekilde gerekli kolaylığın sağlanacak, eşya kabul günü olup olmamasına bakılmaksızın giyim eşyalarının kabul edilecektir.

   

  Adres

  Zuhuratbaba Mah. Dr. Tevfik Sağlam Cad. Lepra Hastanesi Yanı No:28 Bakırköy / İstanbul

  Telefon

  212 660 80 26

  212 660 80 27 Fax: 212 660 80 24

  E-Posta

  bakirkoy.kadkcikisaretadalet.gov.tr